Zakończył się Konkurs Biblijny. Tym razem odbył się w formule online.

Zakończył się Konkurs Biblijny. Tym razem odbył się w formule online.

- kategoria Aktualności, Edukacja
@Gazeta Rumska
Zakończył się Konkurs Biblijny. Tym razem odbył się w formule online.

W czerwcu br. zakończyła się XX edycja Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda w roku szkolnym 2020/2021 organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej i Fundację „Słowo”. Pomimo nauki zdalnej, w tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy uczniów.

Młodzież wgłębiała się w treść Ewangelii wg św. Jana. Najmłodszymi uczestnikami konkursu byli przedszkolacy oraz uczniowie klas I-III, którzy w formie plastycznej wyrażali treść Ewangelii św. Jana. Uczniowie starsi – klasy: IV-VI, VII-VIII oraz młodzież szkół ponadpodstawowych wgłębiali się w treść Pisma Świętego poprzez udział w konkursie wiedzy.

Tegoroczny przebieg konkursu był wyjątkowy ze względu na epidemię COVID. Został przeprowadzony na wszystkich etapach on line (wstępnym, szkolnym, powiatowym i wojewódzkim). Ostatni etap: Wojewódzko-Metropolitalny wyłonił laureatów i finalistów, tej XX już edycji konkursu. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody, wszyscy laureaci konkursu, zarówno z klas IV-VI oraz VII – VIII otrzymali zaświadczenia uprawniające ich do otrzymania punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół średnich.

Szczególne słowa podziękowań należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej nietypowej edycji konkursu: przewodniczącym etapów rejonowych, członkom Akcji Katolickiej, wszystkim katechetom, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przygotowywali liczne rzesze dzieci i młodzieży biorącej udział w konkursie, naszym sponsorom, a w szczególności sponsorowi strategicznemu „Energa Grupa ORLEN”, która od lat wspiera tę ewangelizacyjną inicjatywę oraz naszym darczyńcom indywidualnym.

Już dziś zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w XXI już edycji Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda. Tematem przewodnim konkursu w roku szkolnym 2021/2022 jest Ewangelia wg św. Łukasza.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że w tym nadchodzącym już nowym roku szkolnym konkurs będzie przebiegał tradycyjnie. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.ak.diecezja.gda.pl, www.akcjakatolickarumia.pl oraz www.fundacjaslowo.pl.

w imieniu organizatorów
Joanna M. Olbert
prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej

Zakończył się Konkurs Biblijny. Tym razem odbył się w formule online.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *