Uratuj Las z rumską biblioteką!

Uratuj Las z rumską biblioteką!

- kategoria Aktualności, Edukacja, Stacja Kultura
Uratuj Las z rumską biblioteką!

“W lesie przy rumskiej dzielnicy Zagórze zapanował ostatnio niepokój. Zwierzęta – mieszkańcy lasu – nie są pewni swojej przyszłości, krążą plotki, że nadciąga coś złego, że las stoi na progu katastrofy i że tylko ludzie mogą temu zaradzić!

Czy chcesz zostać superbohaterką/superbohaterem przygody, która toczy się na rumskim Zagórzu? Ruszymy uliczkami, zajrzymy nad rzeczkę i poszwendamy się po w lesie, cały czas poszukując informacji o dzikich zwierzętach i roślinach. Pomóż wiewiórce znaleźć ratunek dla rumskiego lasu i jego mieszkańców!

Tak brzmi opis gry terenowej “Uratuj Las.” Zaprasza na nią Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi.

Gra została stworzona dla rodzin z dziećmi w wieku 5-15 lat. Uczestnicy wcielą się w ekologicznych superbohaterów, którzy idąc na pewną rudą wiewiórką, będą mieli okazję wykonywać porywające i kreatywne zadania oraz poznawać ciekawostki tyczące się świata przyrody.

Jak zagrać w “Uratuj las”?

Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna, gra zostanie udostępniona 22 lipca 2021 o godzinie 10:00, do odwołania. Gracze uzyskają do niej dostęp poprzez link: tiny.pl/9x71v lub zeskanowanie kodu QR dostępnego w dniu premiery.

Grający w dniu inauguracji, czyli 22 lipca, będą mogli po ukończeniu gry odebrać dyplomy i nagrody w Filii nr 4 w godzinach 12.00-18.00.

Uczestnicy przed rozpoczęciem gry są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Gry (Regulamin dostępny na bibliotekarumia.pl)

Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i w pełni naładowaną baterią. Fabuła gry opowiada o świecie zwierząt, które zamieszkują Rumię i jej okolice.

Punkty gry rozlokowane są na trasie długości około 3 km. Czas potrzebny na ukończenie gry wynosi 60-120 minut, w zależności od wieku uczestników i tempa poruszania się.

Gra rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta Rumi przy ulicy Jana III Sobieskiego 7, a kończy przy ul. Górniczej 19. Akcja toczy się na zacisznych uliczkach Zagórza i w lesie. Aplikacja dokładnie prowadzi po wyznaczonej trasie i pokaże wszystkie potrzebne informacje. Gracze spod Urzędu Miasta startują samodzielnie, o wybranej przez siebie porze.

Źródło: UM Rumia

Uratuj Las z rumską biblioteką!