Gdzie latem łatwo o wypadki drogowe? – Pokaże nam to specjalna mapa

Gdzie latem łatwo o wypadki drogowe? – Pokaże nam to specjalna mapa

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
@Gazeta Rumska
Gdzie latem łatwo o wypadki drogowe? - Pokaże nam to specjalna mapa

“Wakacje 2021” to projekt na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym roku realizowana jest jego trzecia edycja. Projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Na czym polega projekt “Wakacje 2021”? Przez okres wakacji codziennie na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia). Wypadki podzielone są na te z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Mapa uświadamia nam między innymi, gdzie łatwo o niebezpieczne wypadki oraz w których miejscach należy zachować szczególną ostrożność. Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu również zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, a także nakłonienie do refleksji użytkowników dróg. Kolejny cel to zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Miejmy na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia – życie stracił czyjś członek rodziny lub przyjaciel. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego po raz kolejny włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Link do mapy znajduje się tutaj. 

Źródło: policja.pl

Gdzie latem łatwo o wypadki drogowe? - Pokaże nam to specjalna mapa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *