Wernisaż wystawy “ARTSYNERGIA” w Miejskim Domu Kultury

Wernisaż wystawy “ARTSYNERGIA” w Miejskim Domu Kultury

- kategoria Aktualności, Kultura, Miejski Dom Kultury
@Gazeta Rumska
Wernisaż wystawy "ARTSYNERGIA" w Miejskim Domu Kultury

MDK Rumia zaprasza mieszkańców na wernisaż wystawy Krystyny i Teresy Płotkowiak. Wystawa odbędzie się 2 września o godzinie 18:00 przy dźwiękach Cuarteto Re!Tango.

Podczas wernisażu Krystyna Płotkowiak zaprezentuje prace z zakresu malarstwa olejnego i temperowego, a Teresa Płotkowiak prace z zakresu grafiki artystycznej /wklęsłodruk.

Kim są autorki prac?

Krystyna Płotkowiak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wydziału Malarstwa. Posiada ponad 40 letnią praktykę w dyscyplinie malarstwa, jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Obecnie wraz córką współtworzy pracownię artystyczną gdzie obie panie prowadzą kursy artystyczne dla dzieci i młodzieży, przygotowujące do liceum plastycznego oraz na uczelnie artystyczne.

Teresa Płotkowiak to doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Wydziału Grafiki, nagrodzona wieloma stypendiami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki

Jest założycielką i dyrektorką “Ty i Ja / Otwarta przestrzeń dla sztuki”, którą animuje wraz ze swoją mamą. Prowadzi także niezależne studio projektowe Teresa Płotkowiak Graphic Studio. Od 2018 r. wykłada w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Jest autorką cyklu warsztatów Akademia Projektowania, które od 2019 r. odbywają się cyklicznie w Stacji Kultura w Rumi.

Wernisaż ubarwi muzyka zespołu CUARTETO Re!Tango, z którego dokonaniami możecie zapoznać tutaj:

Źródło: MDK Rumia

Wernisaż wystawy "ARTSYNERGIA" w Miejskim Domu Kultury