Parking przy dworcu Rumia Janowo oddany do użytku

Parking przy dworcu Rumia Janowo oddany do użytku

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Parking przy dworcu Rumia Janowo oddany do użytku Fot. UM Rumia

Budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie postępuje. Jak twierdzi Urząd Miasta Rumia, prace idą zgodnie z planem. 30 sierpnia został oddany do użytku parking, znajdujący się między ulicami: Gdańską, Obrońców Westerplatte oraz Kolejową.

Obiekt obejmuje ponad 140 miejsc parkingowych – w tym 9 przeznaczono dla osób z niepełnosprawnościami. Tuż przy parkingu znajduje się zatoka autobusowa. W przyszłości możliwe ma być bezpośrednie przejście z parkingu na stację kolejową Rumia Janowo.

Parking z pewnością był w tamtym miejscu potrzebny – o czym świadczy fakt, że już następnego dnia zapełnił się on samochodami. Wątpliwości mieszkańców budzi zabetonowanie kostką sporej połaci ziemi. Pojawiły się pytania o płyty ażurowe i prawidłowo wykonane odpływy oraz studzienki.

Jak twierdzi Urząd Miasta, jesienią na parkingu sadzone będą drzewa, krzewy, trawy i byliny. Wiceburmistrz Ariel Sinicki zapewniał także, że “pod parkingami są zbiorniki i skrzynki rozsączające“.

Czy to wystarczy, by podczas ulewy obyło się w tamtym miejscu bez dodatkowych problemów w postaci kałuż? Będziemy monitorować.

Źródło: UM Rumia

Parking przy dworcu Rumia Janowo oddany do użytku