W sobotę sprzątamy Rumię, a następnie bawimy się na festynie!

W sobotę sprzątamy Rumię, a następnie bawimy się na festynie!

W sobotę sprzątamy Rumię, a następnie bawimy się na festynie! Fot. UM Rumia

Posprzątaj miasto, a następnie weź udział w festynie, na którym odbierzesz upominki! – takie atrakcje czekają nas 11 września podczas tegorocznej edycji “Czysta Rumia”. Akcja rozpocznie się o godzinie 10:00.

Wydarzenie zacznie się od wspólnego sprzątania miasta. Gmina na potrzeby akcji została podzielona na jedenaście sektorów. Każdym z nich będzie opiekować się koordynator.

Przez zbieraniem śmieci w wyznaczonych punktach odbierzemy od liderów worki na śmieci oraz rękawiczki (najlepiej jednak przynieść własne wielorazowe rękawiczki).

Zebrane śmieci będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanych pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań. Ta część wydarzenia zakończy się o godzinie 13:00.

Miejsca zbiórek (11 września, godzina 10:00):W sobotę sprzątamy Rumię, a następnie bawimy się na festynie!

  • Parking przy hali MOSiR (strefa 1 i 2)
  • Skwer przy placu Wolności (ul. Kościelna) (strefa 3)
  • Skwer przy pomniku Armii Krajowej (strefa 4)
  • MDK, ul. Mickiewicza 19 (strefa 5)
  • Parking przy restauracji Tequila (strefa 6)
  • Dworzec PKP Rumia (strefa 7)
  • Szkoła Podstawowa nr 4 (strefa 8)
  • Klub Integracji Społecznej (strefa 9)
  • Szkoła Podstawowa nr 10 (strefa 10)
  • Szkoła Podstawowa nr 7 (strefa 11)

 

Po sprzątaniu odpoczywamy

Następnie każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru upominków podczas festynu ekologicznego, który odbędzie się w parku Starowiejskim o godzinie 14:00.

Podczas festynu chętni skorzystają z bezpłatnych atrakcji, taki jak: malowanie lnianych toreb, tworzenie dekoracji z roślin i budek dla ptaków, zagadkowy ekopokój, szycie woreczków na owoce i warzywa, dmuchańce oraz prezentacja sprzętu, którym dysponuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi. Dostępna dla mieszkańców będzie również strefa gastronomiczna.

Jaki jest cel akcji?

Podczas własnoręcznego zbierania śmieci będziemy mogli dostrzec stopień zanieczyszczenia środowiska, w którym żyjemy. Dzięki temu wzrośnie świadomość społeczna i zainteresowanie prawidłowym postępowaniem z odpadami oraz tym, jak działania w tym zakresie wpływają na nasze zdrowie i oszczędność pieniędzy.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Rumi. Partnerami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, Eko Dolina, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Miejski Dom Kultury w Rumi.

 

Źródło: UM Rumia

W sobotę sprzątamy Rumię, a następnie bawimy się na festynie!