Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci

Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci

Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci

Praktyczne warsztaty, chemiczne i fizyczne eksperymenty oraz moc dobrej zabawy czekają na małych uczestników spotkania pt. „Akademia małych naukowców” w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk i Porcie Rumia. Podczas zajęć, które odbędą się w sobotę 11 września od godz. 11:00 do godz. 18:00 dzieci poznają podstawowe pojęcia z chemii i fizyki, a także z pomocą prowadzących wykonają ilustrujące je doświadczenia. Wstęp wolny!

O tym, że nauka jest fascynująca, będą mogły przekonać się dzieci, które w sobotę 11 września wraz z rodzicami odwiedzą pomorskie Centra Handlowe Auchan. Na uczestników czekają zajęcia, które wprowadzą je w niezwykły świat nauki.

Podczas warsztatów pod okiem doświadczonych animatorów mali uczestnicy wykonają doświadczania z dziedziny fizyki i chemii, które pozwolą im zrozumieć najważniejsze pojęcia i przekonać się, co dzieje się, gdy połączy się ze sobą różne substancje. Dzieci dowiedzą się między innymi, jak wypełnić balon bez użycia płuc, a następnie z produktów i substancji dostępnych w niemal każdej kuchni wykonają chemiczny wulkan i odtworzą zjawisko erupcji. Mali naukowcy poznają także pojęcie poziomu pH i sprawdzą, czy substancje obecne w domu są kwasami czy zasadami. Dzieci dowiedzą się także, jak w prosty sposób zrobić domowy wskaźnik odczynu pH.Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci

Po solidnej dawce nauki maluchy będą mogły wcielić się w konstruktorów miast. W specjalnej strefie zaaranżowanej obok stanowisk z pokazami chemicznymi i fizycznymi będzie można stworzyć różne budowle obecne w mieście i poza nim za pomocą zestawów klocków Brick Trick z cegieł i drewna. Do dyspozycji małych konstruktorów będzie mnóstwo miniaturowych cegiełek oraz elementy dekoracyjne, podstawki i naklejki. Taka wspólna zabawa w projektowanie i budowanie rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną i uczy abstrakcyjnego myślenia.

Wiedzę zdobytą podczas zajęć pomoże utrwalić wystawa infografik, które w przejrzysty i zrozumiały sposób zilustrują zagadnienia z różnych dziedzin nauki i zaprezentują ciekawostki na temat życia na Ziemi. Wystawa będzie dostępna w pasażu galerii handlowych od 11 do 30 września.

Dodatkowo na dzieci uczestniczące w spotkaniach czeka niespodzianka. Centrum Handlowe Auchan Gdańsk odwiedzi Treflinka, a Port Rumia – Treflik. Te sympatyczne bajkowe stworki o godz. 12.00, 14.00, 16.00 i 17.00 będą bawić się z dziećmi, pozować do zdjęć oraz rozdawać drobne upominki.

Spotkanie edukacyjne pt. „Akademia małych naukowców” odbędzie się 11 września w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku oraz w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. W zajęciach będzie można wziąć udział od godziny 11:00 do godziny 18:00. Z kolei wystawę infografik o tematyce naukowej będzie można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej. Wstęp wolny.

 

Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *