Parowe Mistrzostwa Polski w strategicznej grze bitewnej Middle-Earth

Parowe Mistrzostwa Polski w strategicznej grze bitewnej Middle-Earth

- kategoria Aktualności, Kultura, Stacja Kultura, Wydarzenia
Parowe Mistrzostwa Polski w strategicznej grze bitewnej Middle-Earth

W weekend 21-22 sierpnia w Rumskiej Stacji Kultura odbyły się Parowe Mistrzostwa Polski w grze bitewnej Middle-Earth. Po roku przerwy spowodowanej pandemią gracze z całej Polski mogli ponownie przyjechać do naszego miasta, aby zawalczyć o tytuł mistrzowskiej pary.

W turnieju wzięły udział 22 pary z całej Polski, które przez dwa dni główkowały, jak wygrać bitwy i co się przełoży na zwycięstwo w turnieju. Po zaciętych starciach na stołach, wygrała para graczy z Koła i Krakowa.

Wygrani tak oceniają nasz rumski turniej:
Chciałbym dodać od siebie, że cały turniej, atmosfera, która stworzyli organizatorzy, wspaniałe miejsce do gry było na najwyższym poziomie. Z wielką chęcią wracam tu prawie, co rok. Wielkie podziękowania dla Stacji Kultury, która umożliwia nam spotykanie się tu i rozgrywanie naszego turnieju”. – Witold Gutkowski z Koła, zwycięzca Parowych Mistrzostw Polski 2021.

Organizatorami turnieju byli Oskar Ponczek i rumianin Kamil Kozyra, który tak mówi o turnieju: „Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią udało się ponownie zorganizować nasz turniej. Był to dla nas debiut, gdyż przejęliśmy niedawno pałeczkę od innego duetu organizatorów, stąd, udany przebieg eventu cieszy nas podwójnie. Uczestnicy, poza swoim zmysłem taktycznym, mogli również sprawdzić swoje umiejętności modelarskie w konkursach na najładniejsze armie i najładniejszy model postaci z uniwersum Tolkiena. Tę rywalizację zdominowała delegacja z Bielska-Białej, która wróciła do domu z dwoma z trzech medali. Trzeci medal powędrował do mieszkańca stolicy”.

Grupa Rumskich pasjonatów grą Middle-Earth spotyka się co tydzień w piątek po południu w Stacji Kultura, aby rozwijać się w swoim hobby i miło spędzić czas. Serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Fot. Kamil Szproncel

Parowe Mistrzostwa Polski w strategicznej grze bitewnej Middle-Earth

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *