Sobota dla serca – wykonaj bezpłatne badania profilaktyczne!

Sobota dla serca – wykonaj bezpłatne badania profilaktyczne!

Sobota dla serca – wykonaj bezpłatne badania profilaktyczne!

Choroby układu krążenia są jednymi z najczęstszych dolegliwości, na jakie cierpią Polacy, dlatego warto regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia. W sobotę 2 października Port Rumia Centrum Handlowe Auchan organizuje akcję bezpłatnych badań EKG, ciśnienia krwi i nasycenia tlenem, poziomu glukozy i innych. Będzie można również skorzystać z konsultacji z lekarzem i dietetykiem.

Jesień to wymagający czas dla naszych organizmów, dlatego warto zatroszczyć się o zdrowie i wykonać badania profilaktyczne. W sobotę 2 października Port Rumia zaprasza do udziału w akcji „Zadbaj o zdrowie”. Sobota dla serca – wykonaj bezpłatne badania profilaktyczne! Od godziny 10.00 do godziny 18:00 w specjalnej strefie na terenie pasażu galerii handlowej będzie można bezpłatnie wykonać badania, które pozwolą ocenić stan układu krążenia oraz sprawdzić czy nie zaraziliśmy się boreliozą.

Na miejscu wykonamy: badania EKG, ocenę ukrwienia kończyn dolnych (ABI/ kostka-ramię), określimy poziom glukozy we krwi, wykonamy lipogram, a także zmierzymy ciśnienie krwi, tętno i saturację (poziom nasycenia krwi tlenem). Obecny na miejscu lekarz oceni wyniki pod kątem ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca czy zawał i podpowie, jakie kolejne kroki należy podjąć. Z kolei dostępny podczas akcji dietetyk obliczy wskaźnik BMI i podpowie, jak zmienić zwyczaje żywieniowe, żeby poprawić stan swojego zdrowia. Dodatkowo podczas akcji będzie można sprawdzić, czy we krwi znajdują się przeciwciała boreliozy IgG oraz IgM. Każdy pacjent otrzyma ankietę medyczną z podsumowaniem wyników badań.

Akcja pt. „Zadbaj o zdrowie” jest częścią ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób krążenia „Teraz Serce!” zorganizowanej wspólnie z firmą Telemedycyna Polska S.A. Akcja odbędzie się 2 października w godzinach 10:00 – 18:00 w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Wszystkie badania i konsultacje są bezpłatne!

Sobota dla serca – wykonaj bezpłatne badania profilaktyczne!