Autobusy były zapełnione krwią!

Autobusy były zapełnione krwią!

- kategoria Aktualności, Miasto, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Autobusy były zapełnione krwią!

Uspokajamy: mowa na szczęście nie o makabrycznym wypadku, a o czwartej i ostatniej w tym roku zbiórce krwi. Okazało się, że istotnie autobusy były jej pełne – zebrano bowiem prawie 29 litrów!

9 października, w sobotę, na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi zjawiło się aż 82 potencjalnych dawców. Czekały na nich dwa krwiobusy, w których odbywały się badania i pobieranie krwi. 64 osoby pozytywnie przeszły badania lekarskie i oddały krew – warto zaznaczyć, że 16 z nich robiło to po raz pierwszy.

Ostatecznie zebrano 28 800 mililitrów krwi. Płyn dający życie zasilił ponownie zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Akcja odbyła się pod hasłem „Podziel się mocą, która płynie w twoich żyłach” oraz przy zachowaniu środków ostrożności, związanych z pandemią .

Każdy dawca otrzymał w podziękowaniu standardowe zestawy podarunkowe, a także specjalne kubki wielorazowego użytku. Podczas wszystkich tegorocznych miejskich zbiórek krwi w Rumi udało się zebrać łącznie 151,2 litra krwi.

Kolejna akcja została zaplanowana na styczeń 2022 roku i ma się odbyć w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Autobusy były zapełnione krwią!