Rumscy seniorzy wrócili do szkół

Rumscy seniorzy wrócili do szkół

- kategoria Aktualności, Edukacja, Kultura
@Gazeta Rumska
Rumscy seniorzy wrócili do szkół

Lepiej późno niż wcale, choć przecież ostatni raz byli tam półtora roku temu – przed wybuchem pandemii. Słuchacze Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wrócili na zajęcia. 9 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022.

Seniorzy-studenci już po raz osiemnasty uczestniczyć będą w ćwiczeniach oraz wykładach przygotowanych z myślą o nich. Oficjalne rozpoczęcie roku akademickiego miało miejsce w budynku zajmowanym przez Fundację „Dla Was”, na terenie byłego Domu Kultury “Janowo”.

Profesor Edmund Wittbrodt wygłosił z tej okazji wykład na temat skutków pandemii oraz cyberprzestrzeni, do której w ostatnich miesiącach przeniosło się w znacznym stopniu życie społeczeństwa na całym świecie. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Zespół Wokalny Vox Universum, pod dyrekcją Marzeny Graczyk. Do świata historii kultury natomiast zabrał słuchaczy ksiądz Henryk Kaszycki.

Podczas spotkania wręczono również indeksy osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z Rumskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Przypominamy, że zajęcia na uniwersytecie przeznaczone są dla mieszkańców Rumi, którzy ukończyli 55 lat. Zainteresowanie zajęciami wciąż rośnie! W początkowych latach wykłady przyciągały średnio kilkudziesięciu słuchaczy, a obecnie liczba ta sięga 173 osób, z czego 21 dołączyło w tym roku.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Rumscy seniorzy wrócili do szkół

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *