Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi ma nowego dyrektora!

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi ma nowego dyrektora!

- kategoria Aktualności, Kultura, Stacja Kultura
@Gazeta Rumska
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi ma nowego dyrektora! Fot. UM Rumia

Na emeryturę przechodzi Krystyna Laskowicz, opuszczając tym samym stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Zastąpi ją Dariusz Rybacki, popularyzator historii lokalnej i wieloletni kierownik Działu Marketingu i Promocji Literatury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

1 września w Stacji Kultura odbyło się oficjalne pożegnanie Krystyny Laskowicz. Dzień później biblioteka przeszła formalnie pod kierownictwo Dariusza Rybackiego.

Dariusz Rybacki wyraził wdzięczność byłej już dyrektor za wdrożenie w obowiązki i wsparcie. Zapowiedział również kierunek działań, a wśród nich znalazły się: próby pozyskania funduszy zewnętrznych na budowę nowej biblioteki przy Placu Kaszubskim i modernizacji biblioteki w Janowie.

Proszę zwrócić uwagę, ile Rumia zyskała dzięki budowie Stacji Kultura – podkreślił Dariusz Rybacki. – Żadna inna miejska inwestycja nie wzbudziła tak dużego zainteresowania naszą miejscowością w skali kraju. To przekłada się na wzmacnianie lokalnej marki. Inwestując w nowocześnie pojmowaną kulturę, wzbudzamy zainteresowanie mediów, artystów, a także przedsiębiorców i inwestorów. Jestem przekonany, że w chwili, kiedy uda nam się pozyskać finansowanie na modernizacje kolejnych filii, o naszym mieście znowu zrobi się głośno.

Nowy dyrektor poinformował również, że w dalszym ciągu planuje spotkania z czołowymi pisarzami i artystami oraz różnorodne wydarzenia kulturalne.

Źródło: UM Rumia

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi ma nowego dyrektora!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *