Co się dzieje w Rumi 11 listopada?

Co się dzieje w Rumi 11 listopada?

Co się dzieje w Rumi 11 listopada? Flaga Rzeczypospolitej Polskiej

O paradzie niepodległości, takiej jak przechodziła ulicami Rumi przed 2020 rokiem, możemy na razie zapomnieć. Nie oznacza to, że tego dnia w naszym mieście nie dzieje się nic. Zachęcamy do zapoznania się z programem obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

O godzinie 11:40 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego.

O godzinie 12:00 odbędzie się msza święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zostanie ona odprawiona w intencji naszej ojczyzny.

O godzinie 16:30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi przy ul. Mickiewicza 49 wystąpią: Zespół Śpiewaczy św. Cecylia, Zawodowy Teatr MDK Rumia oraz Pomorska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. Zebrani będą mieli okazję usłyszeć utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Michała Ogińskiego oraz polską muzykę żołnierską. Wstęp wolny.

Historia

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, w celu upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów austriackich, pruskich i rosyjskich. Po latach przywrócono je w 1989 roku.

Dlaczego akurat 11 listopada? Tego dnia w wyniku podpisania rozejmu w Compiègne w 1918 r. zakończyła się I wojna światowa

Źródło: UM Rumia

Co się dzieje w Rumi 11 listopada?