Nastoletni kierowca z Rumi na drugim miejscu!

Nastoletni kierowca z Rumi na drugim miejscu!

- kategoria Aktualności, Sport
@Gazeta Rumska
Nastoletni kierowca z Rumi na drugim miejscu!

W Olsztynie 21 listopada rozegrano grand prix Polski w kartingu halowym. O fascynujące nagrody na torze Kormoran rywalizowali mistrzowie z całego kraju, w tym Ziemowit Werra – 11-letni chłopak z Rumi.

Mimo młodego wieku, zawodnik ma na swoim koncie osiągnięcia. Tym razem w silnej seniorskiej obsadzie zdobył on drugie miejsce. Obok piątego miejsce w światowym finale we Włoszech jest to jego największy sukces w tym roku,

To niesamowity sukces stanąć na podium w towarzystwie tak świetnych kierowców, jak Tomasz Walas i Wiktor Wota. To naprawdę niesamowite uczucie. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tego wyniku. Dodatkowo zdobyłem puchar za Best Time Digital Motorsport Challenge na torze Monza bolidem Alfa Romeo – mówi Ziemowit Werra.

Ziemowit Werra na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi. Za kierownicą gokarta usiadł po raz pierwszy dwa lata temu, w 2019 roku. Wtedy też doszedł do wniosku, że karting jest jego największą pasją. Chłopiec już wcześniej miał jednak do czynienia ze sportem: trenował piłkę nożną, pływanie, a także biegał.

Aktualnie Ziemowit jest zawodnikiem Automobilklubu Morskiego. Jego ulubionym kierowcą Formuły 1 jest Lando Norris, choć wzorem do naśladowania jest dla niego Robert Kubica.

Młodemu zawodnikowi życzymy, aby te zwycięstwa były zaledwie początkiem drogi do sukcesu!

Źródło: UM Rumia

Nastoletni kierowca z Rumi na drugim miejscu!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *