“Paczuszka dla maluszka” w Urzędzie Miasta. Pomóżmy potrzebującym przed świętami!

“Paczuszka dla maluszka” w Urzędzie Miasta. Pomóżmy potrzebującym przed świętami!

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Miasto
@Gazeta Rumska
"Paczuszka dla maluszka" w Urzędzie Miasta. Pomóżmy potrzebującym przed świętami! Fot. UM Rumia

W Urzędzie Miasta pojawiła się już bożonarodzeniowa choinka, tradycyjnie ubrana przez rumskie przedszkolaki. W tym roku to wyjątkowe zadanie przypadło wychowankom niepublicznej placówki zlokalizowanej przy ul. Grunwaldzkiej 35. Tegoroczna choinka ma również inny, charytatywny wymiar.

Urząd Miasta zachęca bowiem za jej pośrednictwem do wsparcia akcji “Paczuszka dla Maluszka”. Jest to inicjatywa związana ze świętem Bożego Narodzenia, której autorem jest Fundacja Małych Stópek. Adresatami zaś domy dziecka, domy samotnej matki i hospicja.

Owoce zbiórki trafią także do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka i podopiecznych fundacji. Symbolem akcji jest specjalna “paczuszkowa” bombka.

Pomóż potrzebującym!

Między innymi takie bombki zawisły na choince w Urzędzie Miasta, gdzie mieszkańcy mogą włączyć się do akcji! W jaki sposób?

Na specjalnych bombkach widnieje opis inicjatywy, a także szczegółowa instrukcja. Osoby chcące wziąć udział w przedsięwzięciu, mogą zabrać zawieszkę i wesprzeć akcję w jeden z dwóch sposobów:

– przesyłając darowiznę,
– pozostawiając pod drzewkiem podarunek.

Prezentami mogą być między innymi: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, a także odżywki i kosmetyki dla dzieci z alergiami. Można dostarczać również podkłady jednorazowe, mleko modyfikowane oraz słoiczki z obiadkami i deserami.

Zebrane podarunki zostaną przekazane Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

Strona inicjatywy “Paczuszka dla Maluszka” informuje, że w Rumi inicjatywa prowadzona jest także w Szkole Podstawowej “Kreatywni” oraz w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi.

Źródło: UM Rumia

"Paczuszka dla maluszka" w Urzędzie Miasta. Pomóżmy potrzebującym przed świętami!