Co dalej z Błoniami Janowskimi?

Co dalej z Błoniami Janowskimi?

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Co dalej z Błoniami Janowskimi? Fot. UM Rumia

Na łące położonej pomiędzy ulicą Dębogórską a Pomorską pojawiają się powoli kolejne bloki. Jednocześnie nie widać, by powstawał tam obiecany park. Rodzi to niepokój mieszkańców, którym obiecano przecież, że Błonia nie zostaną zabetonowane. Jakie są dalsze plany dotyczące tego terenu?

Urząd Miasta poinformował, że kontynuuje starania związane z zagospodarowaniem Błoni Janowskich, czyli części łąki, która nie zostanie zabudowana przez developerów. Mają tam już niedługo powstać tzw. ścieżki techniczne, z których skorzystają także spacerowicze. Równocześnie miasto walczy o dofinansowanie innych inwestycji planowanych na tym terenie.

Ucięte zostały także obawy o “ciche” zabetonowanie łąki. Przestrzeń, która została, jest obszarem ujęć wody i nie można jej zabudować. Wizualizacje jasno pokazują, że zabudowania mają być budowane do linii drzew od strony ulicy Dębogórskiej. Od strony ulicy Gdańskiej ma powstać strefa zielona.

Kiedy zaczną powstawać ścieżki techniczne?

Aktualnie PEWIK projektuje odcinki planowanego układu komunikacyjnego na Błoniach. Ma on być także odpowiedzialny za wykonanie ścieżek, jednak ich utrzymanie ma już leżeć w gestii miasta. Wstępny harmonogram i wykonanie dokumentacji projektowej mają być gotowe do końca 2022 roku, następnie ruszą prace budowlane.

Co z dalszymi pracami związanymi z powstawaniem parku? W maju 2018 r. rozpoczęły się starania o dofinansowania związane z zagospodarowaniem Błoni Janowskich. Niestety, jak dotąd, nie przyniosły one większych rezultatów. Czekamy więc na dalsze informacje.

Źródło: UM Rumia

Co dalej z Błoniami Janowskimi?

1 Comment

  1. Na bank ten park nie powstanie! Wyrosną tam bloki, deweloper nie zostawi skrawka zieleni. STOP BETONOZIE!

Komentowanie wyłączone