Zatrzymano zakupowych oszustów

Zatrzymano zakupowych oszustów

- kategoria Aktualności, Na sygnale
@Gazeta Rumska
Zatrzymano zakupowych oszustów Fot. wejherowo.policja.gov

Do nietypowych oszustw doszło w zeszłym roku, w październiku i listopadzie. 62-letni mężczyzna z 45-letnią kobietą naklejali na towar, który zamierzali kupić, metki z niższą ceną. Zostali zatrzymani przez rumską policję.

Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o łącznie trzech oszustwach. Ustalono, że sprawcy mieli zamieniać metki w drogeriach w Rumi i Redzie, by obniżyć cenę towaru, którym były perfumy i kremy. Straty, jakie spowodowali, wyniosły łącznie około kilkaset złotych.

45-latkę i 62-latka, po ustaleniu szczegółów sprawy i tożsamości sprawców, zatrzymano, a następnie doprowadzono do Komisariatu Policji w Rumi. Tam przesłuchano ich i postawiono zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Grozi za to kara do 8 lat więzienia.

Policja ostrzega, że czyn polegający na zmianie metki na towarze w celu zakupienia go po tańszej cenie, niż w rzeczywistości kosztuje produkt, jest w świetle polskiego prawa oszustwem. Jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Źródło: wejherowo.policja.gov

Zatrzymano zakupowych oszustów