Siłacze wsparli chorą Zosię

Siłacze wsparli chorą Zosię

- kategoria Aktualności, Sport, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Siłacze wsparli chorą Zosię

Podczas zawodów Strongman Cup Rumia 2022 zmierzyli się z sobą najtężsi siłacze w Polsce. Zmagania były jednak nie tylko okazją do podziwiania ich popisów, ale również do wsparcia Zosi Hinz, dziewczyny z pęcherzowym rozwarstwianiem naskórka.

Z uwagi na porę roku tegoroczne zawody wyjątkowo odbyły się pod dachem hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, zamiast w plenerze.

Przed pandemią zawody strongman odbywały się u nas co roku. W naszych progach gościliśmy elitę, najlepszych zawodników z całej Polski, wśród których był także Mariusz Pudzianowski – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u Rumia.

Gościem specjalnym niedzielnych zawodów, które odbyły się 20 lutego, był Arkadiusz Tańcula, popularny aktor, trener i zawodnik MMA. Prócz tego publiczność miała okazję wziąć udział w licytacjach charytatywnych.

W tym roku zmierzyło się sześciu zawodników: Jakub Szczechowski, Oskar Ziółkowski, Rafał Kobylarz, Paweł Piskorz, Dariusz Wejer i Robert Cyrwus, który zajął pierwsze miejsce na podium. Podczas zawodów udało się zebrać 21 tys. zł na specjalistyczny wózek inwalidzki dla Zosi Hinz.

Zosia, mimo swojego wieku (ma już 14 lat), wciąż nazywana jest dzieckiem-motylem. Urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowym rozwarstwianiem naskórka. To oznacza, że jej ciało pokrywają niegojące się rany i blizny, które powstają przy każdym silniejszym dotyku. Zosia przeszła w austriackiej klinice rekonstrukcję jamy ustno-szczękowej. Niedługo czekają ją jeszcze operacje poszerzenia przełyku i rekonstrukcji dłoni. Rodzice nastolatki zbierają środki na leczenie i rehabilitację oraz wyjazdy do klinik w Polsce i za granicą.

Źródło: UM Rumia

Siłacze wsparli chorą Zosię

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.