Rumianie solidarni z Ukrainą – odbył się wiec

Rumianie solidarni z Ukrainą – odbył się wiec

- kategoria Aktualności, Miasto, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Rumianie solidarni z Ukrainą - odbył się wiec Fot. UM Rumia

Wojna trwa już prawie dwa tygodnie. Rumianie, podobnie jak reszta Polski, okazali do tej pory swoje wielkie serca i to zarówno w kwestii pomocowej, jak i w warstwie symbolicznej. 6 marca odbył się wiec solidarności z Ukrainą.

W niedzielny wieczór na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi chętni uczestnicy zgromadzili się, by wyrazić wsparcie dla naszych sąsiadów z kraju objętego wojną. Jednocześnie sprzeciwiono się agresji oraz łamaniu praw człowieka ze strony Rosji. Rumianie zabrali ze sobą transparenty i symbole patriotyczne.

Wydarzenie zaczęło się od wysłuchania hymnu Ukrainy. Następnie wybrzmiał kontrowersyjny ze względu na polską historię okrzyk “Sława Ukrajini“. Burmistrz Michał Pasieczny podczas przemówienia dziękował mieszkańcom za wsparcie udzielane uchodźcom, podkreślając, że dobro prędzej czy później zwycięży.

Na koniec odbył się występ wokalny w wykonaniu mieszkającej w Rumi od lat obywatelki Ukrainy, Anastazji oraz Eweliny Machalewskiej, wokalistki rumskiego zespołu ETTA.

Źródło: UM Rumia

Rumianie solidarni z Ukrainą - odbył się wiec