“PIAF. Muzyka. Słowa. Obrazy”- spotkanie autorskie i recital Mieczysława Gajosa

“PIAF. Muzyka. Słowa. Obrazy”- spotkanie autorskie i recital Mieczysława Gajosa

"PIAF. Muzyka. Słowa. Obrazy"- spotkanie autorskie i recital Mieczysława Gajosa Fot. Stacja Kultura

Już dziś (11.03.2022 r.) o godzinie 18:30 w Stacji Kultura odbędzie się recital pieśni Edith Piaf w autorskiej interpretacji oraz spotkanie z prof. Mieczysławem Gajosem, autorem książki “Moja Piaf” i finalistą The Voice Senior. Wstęp wolny.

Spotkanie ma na celu promocję książki “Moja Piaf” w formie słowno-muzycznego spektaklu.

Mieczysław Gajos i Anna Dończyk-Gajos, wybitni znawcy życia i twórczości legendarnej Edith Piaf, zabiorą uczestników recitalu w podróż po ulicach Paryża z połowy XX wieku. Mieczysław Gajos jest romanistą, pracownikiem naukowym UŁ i UW, a także autorem książek o Edith Piaf i tłumaczem tekstów jej piosenek. Anna Dończyk-Gajos to absolwentka między innymi filologii polskiej UŁ i studiów magisterskich na wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych. Reżyseruje, pisze scenariusze oraz występuje w realizacjach scenicznych zespołu, do których projektuje i wykonuje scenografie.

Jak informuje Stacja Kultura, organizator spotkania, “muzyka, słowa i obrazy przywołają czar paryskiej bohemy i przybliżą postać Paryskiego Wróbelka.” Podczas wydarzenia zostaną zademonstrowane niektóre z odsłon życia Edith Piaf, znajdujące się w pierwszej części książki.

Podczas części muzycznej wykonawcy zaśpiewają bardziej znane utwory z repertuaru Piaf, starając się oddać magię, a także klimat i emocje opowieści z minionych lat. Dopełnieniem słów i muzyki będą obrazy inspirowane życiem i twórczością Edith Piaf autorstwa Anny Dończyk-Gajos.

Źródło: Stacja Kultura/fb

"PIAF. Muzyka. Słowa. Obrazy"- spotkanie autorskie i recital Mieczysława Gajosa