Muzyczne Święto – tak w Rumi połączono Dzień Kobiet z Dniem Mężczyzn

Muzyczne Święto – tak w Rumi połączono Dzień Kobiet z Dniem Mężczyzn

Muzyczne Święto - tak w Rumi połączono Dzień Kobiet z Dniem Mężczyzn

W Rumi z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn zaproszono panie oraz panów na uroczysty koncert, podczas którego wystąpili znani artyści z Trójmiasta i ze “srebrnego ekranu”. Wydarzenie zgromadziło w hali MOSiR-u prawie 300 osób.

Koncert odbył się dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi i Miejskiego Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru była Olga Kowalska, aktorka występująca w show “Twoja twarz brzmi znajomo”, a także serialu telewizyjnym “Ranczo”. Razem z nią wystąpiły Joanna Nawrot i Aga Skawińska oraz mężczyźni: Dariusz Wójcik i Jacek Szymański,

Tegoroczne dni kobiet i mężczyzn zostały nieco “przyćmione” wydarzeniami związanymi z wojną w Ukrainie. Z tego powodu organizatorzy postanowili nie udawać podczas koncertu, że “nic się nie stało” i zaprosili do grona występujących Volodymyra Bilokura – muzyka pochodzącego z Połtawy, mieszkającego w Polsce od 25 lat. Artystom akompaniowali: Rafał Lewandowski na fortepianie, a na skrzypcach Katarzyna Rogalska. Koncert poprowadził Piotr Lewicki.

To trudny czas dla Ukraińców, jestem wdzięczny dyrektorowi MDK-u Agnieszce Skawińskiej za zaproszenie na koncert. Muzyka jest lekarstwem duszy, dzięki temu czuję, że mogłem podtrzymać Ukraińców na duchu, ale także Polaków, którzy wspierają moich rodaków w tym czasie – podkreślał Volodymyr Bilokur. – Koncert był na wysokim poziomie. Cieszę się, że mogłem wystąpić w gronie takich artystów.

W repertuarze pojawiły się utwory operowe, operetkowe i musicalowe, ale i czardasze, piosenki Kabaretu Starszych Panów oraz pieśni żydowskie i ukraińskie.

Mam nadzieję, że ten koncert na stałe wpisze się w tradycję wydarzeń rumskich. Duża frekwencja i odbiór publiczności pokazują, że tego typu wydarzenia są pożądane. Klimat, jaki się stworzył podczas występu, był niepowtarzalny – relacjonowała Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Źródło: UM Rumia

Muzyczne Święto - tak w Rumi połączono Dzień Kobiet z Dniem Mężczyzn