W Rumi pojawiły się niebezpieczne pająki!

W Rumi pojawiły się niebezpieczne pająki!

W Rumi pojawiły się niebezpieczne pająki!

Do tej pory w Rumi obserwowaliśmy głównie niegroźne krzyżaki, kątniki i kosarze. Od dziś jednak będziemy mieć okazję zobaczyć najniebezpieczniejsze pająki świata – a wszystko to w MDK Rumia.

Miejski Dom Kultury zaprasza na wystawę żywych pająków oraz skorpionów. Jest ona czynna od dziś (22 marca) do 27 marca w godzinach od 10:00 do 18:00. Dodatkowo o każdej pełnej godzinie będzie możliwość potrzymania na ręce niegroźnego ptasznika.

Ekspozycja gromadzi ponad 35 okazów, a wśród nich znajduje się między innymi jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata, czyli czarna wdowa, skorpiony, które potrafią zmieniać kolor, a także jeden z największych gatunków ptasznika.

Celem wystawy jest rozpowszechnianie wiedzy o niezwykłych stworzeniach, jakimi są pająki i skorpiony. Dzięki niej można zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, których na co dzień – na szczęście – nie widujemy.

Podczas wydarzenia do dyspozycji jest opiekun odpowiadający na pytania, a także omawiający ciekawostki ze świata pajęczaków. Istnieje również możliwość fotografowania i filmowania okazów. Pająki są zamknięte w szklanych terrariach.

Ceny biletów:
– normalny: 18 zł
– ulgowy: 12 zł
– wycieczki szkolne: 10 zł
– rodzinny: 50 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
– dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.

Bilety dostępne są przy wejściu na wystawę. Płatność kartą lub gotówką.

Źródło: MDK Rumia

W Rumi pojawiły się niebezpieczne pająki!