Pożar przy kompleksie handlowym w Rumi. Zapalił się śmietnik

Pożar przy kompleksie handlowym w Rumi. Zapalił się śmietnik

- kategoria Aktualności, Na sygnale
@Gazeta Rumska
Pożar przy kompleksie handlowym w Rumi. Zapalił się śmietnik Fot. Wejherowo998/ fb

Kompleks handlowy przy ulicy Pomorskiej w Rumi to miejsce, gdzie znajduje się między innymi sklep Lidl, Pepco, drogeria Rossmann, delikatesy mięsne Gzella, piekarnia Konkol i Pizza Domino’s. 8 kwietnia doszło tam do pożaru.

Ogień zauważono w piątek, przed godziną 18:00. Jak informuje Straż Pożarna w Wejherowie: “W Rumi na ul. Pomorskiej doszło do pożaru śmietnika na terenie jednego ze sklepów kompleksu handlowego. Ogień rozprzestrzenił się również na elewację budynku.

Z informacji Straży Pożarnej w Redzie wiadomo, że doszło także do silnego zadymienia kilku sklepów. Działania strażaków objęły, poza zabezpieczeniem miejsca pożaru i dogaszeniem śmieci, rozbiórkę elewacji budynku w celu znalezienia ewentualnych ukrytych zarzewi płomieni. Przeszukiwano także lokale, by sprawdzić czy nie ma osób poszkodowanych i oddymiano pomieszczenia.

Na koniec sprawdzono powierzchnię dachu z użyciem kamery termowizyjnej i pozostawiono jeden zastęp, by nadzorował pogorzelisko.

Na miejscu pracowało dziesięć zastępów Straży Pożarnej, między innymi z Rumi, Wejherowa, Redy i Gdyni. Tamtego dnia wiał silny wiatr, który mógł utrudniać pracę strażaków.

Pożar przy kompleksie handlowym w Rumi. Zapalił się śmietnik

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.