Rumianie dostali sadzonki w zamian za odpady

Rumianie dostali sadzonki w zamian za odpady

Rumianie dostali sadzonki w zamian za odpady Fot. UM Rumia

Parking Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi 9 kwietnia po raz kolejny pełnił funkcję punktu wymiany makulatury i elektroodpadów na sadzonki. Urząd Miasta zorganizował akcję, dzięki której kilka ton odpadów z domów rumian trafiło do recyklingu.

Organizatorzy wydali uczestnikom akcji razem ponad 630 roślin. Mieszkańcy otrzymywali, w zależności od ilości i wielkości przyniesionych elektroodpadów, między innymi byliny, krzewy, ozdobne trawy, kwiaty ogrodowe, a nawet drzewa owocowe.

Chętne osoby mogły także pobrać przydatny podczas sadzenia worek kompostu przy stanowisku Eko Doliny, partnera wydarzenia. Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” przekazał natomiast gadżety związane z ekologią, rozdawane uczestnikom akcji.

To wydarzenie odbywało się w Rumi już trzeci raz. Celem była zarówno pomoc rumianom w pozbyciu się niewygodnych odpadów, ale i propagowanie ekologicznych postaw i zachowań, takich jak recykling.

Wydarzenie współorganizowali: PUK Rumia oraz MOSiR Rumia. W akcji pomagali również wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego.

Źródło: UM Rumia

Rumianie dostali sadzonki w zamian za odpady

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.