Spotkanie z pisarzem Arkadym Saulskim w Stacji Kultura

Spotkanie z pisarzem Arkadym Saulskim w Stacji Kultura

- kategoria Aktualności, Kultura, Stacja Kultura, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Spotkanie z pisarzem Arkadym Saulskim w Stacji Kultura Fot. Stacja Kultura

O Arkadym Saulskim pisaliśmy już na łamach Gazety Rumskiej, między innymi informując, że na podstawie książki tego rumskiego pisarza powstać ma gra komputerowa. Zamieściliśmy również wywiad, tuż przed premierą książki “Czerwony Lotos”. Teraz czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z cenionym pisarzem w Stacji Kultura!

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia (piątek) o godzinie 18:30. Poprowadzi je Elżbieta Żukowska. Głównym tematem będzie Japonia, a także najnowsza trylogia autora: “Zapiski Stali”.

Japonia, kultura samurajów, ale też kino Akiry Kurosawy były potężną inspiracją przy pisaniu tej powieści i wyszła mi najlepsza jak dotąd książka. A czy będzie odmienna? Na pewno – musiałem wejść w kulturę skrajnie odmienną od europejskiej, toteż nawet sposób pisania wymagał zastosowania innych rozwiązań niż wcześniej… Ale wiele rzeczy udało mi się zachować, choćby szybką akcję. Jeśli ktoś lubi walki i pojedynki, to znajdzie tu sporo dla siebie (…)” – pisze autor o swoim dziele literackim.

Kim jest Arkady Saulski?

Przypomnijmy, że pisarz związany jest od urodzenia z Rumią. Z zawodu jest dziennikarzem Gazety Bankowej, członkiem zespołu redakcyjnego i wydawcą portalu WGospodarce.pl. W 2010 r. debiutował opowiadaniem “Dzieci Syberyjskie” w Nowej Fantastyce. Następnie porzucił na kilka lat działalność pisarską, by wrócić w 2016 r. z powieściami “Czarna kolonia” i “Wilk”, a także “Serce Lodu” w 2019 r. i “Krew kamienia” w 2020 r. Pisze także opowiadania, publikowane między innymi w magazynie “Detektyw”.

Arkady Saulski wśród swoich idoli wymienia między innymi Rafała Dębskiego, Miroslava Žambocha, Mario Puzo i Feliksa Kresa.

Rumia jest moim miastem rodzinnym od urodzenia. Z satysfakcją obserwuję, jak bardzo się zmienia, staje nowoczesna i coraz piękniejsza. Jako pisarza inspiruje mnie też fakt, że jest to miasto, w którym pięknie widać jak zrasta się kulturowo tradycja polska i kaszubska.” – tak o naszym mieście mówił Arkady Saulski w wywiadzie udzielonym Gazecie Rumskiej.

Natomiast Elżbieta Żukowska, która poprowadzi spotkanie, jest między innymi autorką popularnonaukowej książki “Mitologie Andrzeja Sapkowskiego” o uniwersum wiedźmińskim, a także scenarzystką powieści graficznych i komiksów.

Źródło: Stacja Kultura/fb

Spotkanie z pisarzem Arkadym Saulskim w Stacji Kultura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.