Duathlon Energy 2022 – w Rumi wystąpią utrudnienia w ruchu

Duathlon Energy 2022 – w Rumi wystąpią utrudnienia w ruchu

Duathlon Energy 2022 - w Rumi wystąpią utrudnienia w ruchu Fot. MOSiR Rumia

Już w niedzielę 24 kwietnia w Rumi odbędą się Mistrzostwa Polski Age Group w Duathlonie. Uczestnicy tej sportowej imprezy po raz szósty już pobiegną, a także pojadą na rowerach ulicami naszego miasta.

Oficjalne otwarcie zawodów będzie miało miejsce o godz. 9:50 przy hali MOSiR w Rumi. Program jest stały, od kilku lat. Wydarzenie rozpocznie się startem Mistrzostw Polski Amatorów w grupach wiekowych, następnie ścigać się będą młodzicy, juniorzy młodsi, po czym odbędzie się wyścig główny dla juniorów, młodzieżowców i elity sportowej. Po raz pierwszy natomiast zawodnicy wystartują z ulicy Dębogórskiej.

W tym dniu wystąpią, w związku z organizacją imprezy, utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach 9:30-11:45 oraz 12:40-16:20 zamknięte będą ulice:
– Dębogórska na odcinku od ul. Mickiewicza do ronda Jana Pawła II,
– Starowiejska na odcinku od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego (bez skrzyżowania),
– ul. Dywizji Wojska Polskiego i DW 100 do skrzyżowania w kierunku Mrzezino (bez skrzyżowania).

W zamian wyznaczono objazdy:

– do Kosakowa – od strony ul. Kosynierów poprowadzono ulicami; Ceynowy, Żwirki i Wigury, rondo w ciągu ul. Sobieskiego, nawrót do ul. Dąbrowskiego, Gdańską, Dębogórską i dalej przez Dębogórze,
– do Wejherowa – od strony ul. Dębogórskiej poprowadzono ulicami; Gdańską, Dąbrowskiego do DK 6,
– do Rumi – od strony Mrzezina poprowadzono ulicami; DW 100, Rzemieślniczą i Chrzanowskiego w Kosakowie, Pomorską i Partyzantów w Dębogórzu.

Źródło: MOSiR Rumia

Duathlon Energy 2022 - w Rumi wystąpią utrudnienia w ruchu