Wystawa kultowych polskich motorynek

Wystawa kultowych polskich motorynek

Wystawa kultowych polskich motorynek

Motorynka była przedmiotem westchnień i marzeń niejednego nastolatka w Polsce w latach 70. dwudziestego wieku. Podczas wystawy, która potrwa od 30 maja do 17 czerwca będzie można oglądać wyjątkowe pojazdy Romet, wśród których będą kultowe modele M1, M2, M3 oraz 301 PONY. Ekspozycja jest dostępna w godzinach pracy obiektu. Wstęp wolny.

Port Rumia ponownie zaprasza do wspólnego poznawania historii polskiej motoryzacji. Od 30 maja do 17 czerwca w pasażu galerii handlowej można oglądać wystawę kultowych polskich motorynek.

Ten pojazd zaprojektowały i wyprodukowały Zakłady Rowerowe Romet. Charakteryzował się małymi wymiarami, dzięki którym z prowadzeniem śmiało radziły sobie starsze dzieci i młodzież.Wystawa kultowych polskich motorynek Motorynki rozwijały prędkość mniejszą niż 40 km/h, co pozwalało poruszać się po mieście i wybrać na wycieczkę poza nie.

Ekspozycja na wystawie w Porcie Rumia składa się z piętnastu pojazdów Romet, wśród których można znaleźć modele M1, M2, M3 oraz 301 PONY. Przy eksponatach będą umieszczone opisy z historią, danymi technicznymi oraz różnicami między poszczególnymi modelami.

Na odwiedzających czeka nie lada gratka! Na jednym z pojazdów, specjalnie udostępnionym zwiedzającym będzie można usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie!

Dla dorosłych wystawa motorynek będzie okazją do sentymentalnej podróży w przeszłość, a dla dzieci i młodzieży okazją do poznania historii motoryzacji!

Wystawa kultowych motorynek będzie dostępna od 30 maja do 17 czerwca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi od poniedziałku do soboty od godziny 9:00 do godziny 21:00. Wstęp wolny.

Wystawa kultowych polskich motorynek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.