Rumia opanowana przez Ekobohaterów!

Rumia opanowana przez Ekobohaterów!

Rumia opanowana przez Ekobohaterów!

Z okazji siódmej już edycji “Czystej Rumi”, biorący w niej udział Ekobohaterowie najpierw posprzątali rumskie ulice, a następnie odpoczywali, świętując w parku Starowiejskim. Celem akcji było zarówno oczyszczenie przestrzeni miejskiej z odpadów, jak i promowanie ekologicznych postaw.

Akcja rozpoczęła się w godzinach porannych, 11 czerwca. Miasto zostało podzielone na 11 stref, w każdej z nich na osoby chcące wziąć udział w sprzątaniu czekali koordynatorzy. Burmistrz miasta, zastępcy burmistrza, radni, nauczyciele i inni aktywiści najpierw wydali wolontariuszom worki i rękawiczki, a następnie pomogli znaleźć najbardziej zaśmiecone miejsca.

W tej edycji wzięło udział ponad 400 chętnych osób w różnym wieku. Zauważono, że z roku na rok uczestnicy akcji coraz rzadziej trafiają na dzikie wysypiska i raczej mają do czynienia z pojedynczymi śmieciami.

Na koniec każdy wolontariusz otrzymał w nagrodę opaskę uprawniającą do odbioru zestawu gadżetów, które były wręczane podczas odbywającego się po południu festynu ekologicznego. Marcin Kurkowski, sekretarz miasta, który dokonał przedtem oficjalnego otwarcia festynu, przywitał mieszkańców, podziękował za ich aktywność i zachęcił do bezpłatnego korzystania z dostępnych atrakcji, wśród których były różne stoiska o ekologicznym charakterze, konkursy, strefa gier oraz inne atrakcje.

Źródło: UM Rumia

Rumia opanowana przez Ekobohaterów!