RUMIA FEST 2014

RUMIA FEST 2014

- kategoria Wydanie specjalne nr 1/2014
@Gazeta Rumska

Po sukcesie zeszłorocznej edycji, której motywem przewodnim byli lokalni artyści promujący swoją sztukę w sieci, organizatorzy postawili na Rumię. Ponad 80% występujących na Rumia Fest 2014 to rumianie. Okazuje się, że lokalnych bandów nie brakuje i są już pomysły, kto wystąpi za rok.

Organizatorzy: Sławina Klawiter, Michał Kiełczewski, Władysława Walkowska, Malina Idzi, Ireneusz Walkowski, Paweł Napiórkowski, Wawrzyniec Lenart, Katarzyna Smardzewska i Anna Walkowska.

Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie R.U.M.iA, którego jednym z głównych celów jest promocja miasta i młodych rumskich talentów. Dzięki dofinansowaniu z miasta wstęp na imprezę był bezpłatny.
Zaprezentowało się 5 zespołów: Fosfor, Blue Horizon, DUST, The Noiz i Dża Dża Dziady – było klimatycznie, reggowo, rockowo i głośno!
Program artystyczny trwał prawie 5 godzin od 19:00 do godziny 1:00 z małymi technicznymi przerwami.
Pierwszy występ Dża Dża Dziadów ustanowił nowy rekord liczebny sali koncertowej klubu Pool Club Adria i festiwalu Rumia Fest. Na występie bawiło się nie tylko najwięcej festiwalowiczów - ale imponująca była również liczba artystów oraz instrumentów. Ośmioosobowy skład zapewnił uczestnikom pozytywne nastroje na całą noc.
Był także zespół DUST, który tak jak w zeszłym roku oczarował publiczność głębią tekstów, mocnym przekazem i rockowym brzmieniem.
Doskonała aranżacja z wizualizacją w tle zaczarowała publiczność.

Jako trzeci zagrali The Noiz, którego SZYBKIE punkowo-rockowe brzmienia przyprawiały publiczność niemal o palpitację serca i wprowadzały w stan „amoku”. Na szczęście obyło się bez interwencji ochrony.
Występ zespołu Blue Horizon był zaskoczeniem dla publiczności. Pełen profesjonalizmu występ, który zachwycił publiczność energią i emocjami, które udzieliły się widowni. Na koniec, jako gwiazda wieczory wystąpił Fosfor. Na ten występ przybyło wielu fanów zespołu z okolicznych miejscowości. Publiczność szalała, było to doskonałe zakończenie wieczoru.
Niemalże każdy koncert zgromadził około 100 - 150 osób. Łącznie przez festiwal przewinęło się 500 osób.
Imprezę nagłośniła i oświetliła ekipa z Shockwave Tech Crew, partnerem festiwalu był Pool Club Adria.
Opisy festiwalu oraz realcja organizatorów znajdują się na stronie www.rumiafest.pl
Stronę festiwalu na facebooku lubi już ponad 1100 osób: https://www.facebook.com/rumiafest
Opisy zespołów, zdjęcia i próbki Ich twórczości znajdują się na stronie Festiwalu (www.rumiafest.pl) w zakładce „Artyści”.

RUMIA FEST 2014