Kandydaci do Rady Powiatu Wejherowskiego Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Powiat”

Kandydaci do Rady Powiatu Wejherowskiego Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Powiat”

- kategoria Wydanie specjalne nr 1/2014
@Gazeta Rumska

Kandydaci do Rady Powiatu Wejherowskiego Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Powiat”

 

Kazimierz Klawiter

Nr 1

Od urodzenia w Rumi. Wicemarszałek Województwa Pomorskiego I i II kadencji, obecnie Radny Miasta Rumi. Absolwent Historii UG. Działacz podziemnej Solidarności i Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Żonaty, troje dzieci.

 

Anna Jamróz

Nr 2

Od urodzenia związana z Rumi. Absolwentka Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Wcześniej matura w I LO w Rumi. Radna Powiatu Wejherowskiego.
Miss Polski 2009, uczestniczka konkursu Miss World w RPA.

 

Seweryn Czoska

Nr 3

Od urodzenia w Rumi. W 1973 ukończył Prawo na UMK w Toruniu. Obecnie prowadzi kancelarię radcy prawnego. Żonaty, dwoje dzieci. W latach 1983-1990 pełnił funkcję Naczelnika Miasta Rumi. Były Radny Powiatu Wejherowskiego.

 

Jolanta Krzykowska

Nr 4

Lekarz specjalista medycyny rodzinnej. Od początku pracy zawodowej związana z Rumią. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Matka dwóch córek - Julii i Martyny. Interesuje się nurkowaniem, historią średniowiecza, kocha zwierzęta.

 

Dariusz Kuczmarski

Nr 5

Urodzony w Gdańsku, od 16 lat mieszka w Rumi. Jest absolwentem Prawa na UG. Pracował m.in. w Urzędzie Wojewódzkim. W latach 2006-2010 był radnym i Etatowym Członkiem Zarządu powiatu wejherowskiego.

 

Tomasz Jurkiewicz

Nr 6

Od wielu lat mieszkaniec Rumi i nauczyciel dyplomowany języka polskiego w I LO. Ukończył studia filologiczne na UAM w Poznaniu. Żonaty, ojciec trojga dzieci. Czas wolny spędza aktywnie, jeżdżąc m.in. na nartach i uprawiając sporty wodne.

 

Krystyna Tomaszunas

Nr 7

Absolwentka Ekonomii, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Mężatka, dwie dorosłe córki i czworo wnucząt. Z Małą Kaszubską Ojczyzną jest związana od urodzenia. Prezes Zarządu w Kaszubskim Banku Spółdzielczym w Wejherowie.

 

Danuta Białas

Nr 8

Od wczesnych lat szkolnych związana z Rumią. Obecnie mieszka na osiedlu Janowo. Aktywny działacz społeczny m.in. założyciel i Przewodnicząca Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Obrony Praw Członków i Mieszkańców Spółdzielni.

 

Mateusz Leszczyński

Nr  9

Lat 34. Ojciec trzech synów. Ukończył Uniwersytet Wrocławski i obecnie prowadzi własną firmę. Jest zaangażowany w nowoczesną technologię wykonywania serwisów internetowych, współpracuje z zagranicą.

 

Jan Sztykiel

Nr  10

Od 34 lat w Rumi. Swoje życie związał z morzem. Oficer mechanik V klasy. Pracował w przedsiębiorstwie Hydrobudowa 6, a ostatnie lata przed emeryturą u zagranicznych armatorów. Ma dwoje dorosłych już dzieci.

 

Rafał Piotrowicz

Nr  11

Nauczyciel, pracuje w Gimnazjum nr 1 w Rumi. W Radzie Powiatu chciałby się zająć poprawą jakości usług medycznych i opieki społecznej, także poprawą infrastruktury komunikacyjnej (w tym budowa OPAT).

 

Jarosław Kapuściński

Nr 12

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Żonaty, ojciec dwóch synów. Prowadzi Własną działalność gospodarczą. Jego pasją są góry, również w formie wspinaczki.

 

Wanda Lipińska

Nr 13

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Morskiej w Gdyni. Długoletni pracownik Polskich Kolei Państwowych. W latach 2012-2014 pracownik MOPS Rumia w Dziale Świadczeń Rodzinnych.

 

Józef Wójcik

Nr 14

Komandor, Kapitan Żeglugi Wielkiej. Z upodobania matematyk, wieloletni wykładowca Akademii Morskiej w Gdyni. Ostatnio co raz bardziej znany jako literat, autor m.in. ostatnio nagrodzonej książki „Kaszubskie losy”.

Kandydaci do Rady Powiatu Wejherowskiego Komitetu Wyborczego Wyborców  „Wspólny Powiat”