Elżbieta I Wiarołomna

Elżbieta I Wiarołomna

- kategoria Wydanie specjalne nr 2/2014
@Gazeta Rumska

Ostatnio mieszkańcy ulicy Hetmańskiej doświadczyli co znaczy słowo burmistrz Elżbiety Rogala-Kończak. Przyrzeczenia rozpoczęcia budowy w obecności całej sali i Rady Miejskiej okazały się nic nie znaczącym epizodem.
Podobnie poszkodowanych mamy w mieście dużo więcej, jak choćby mieszkańcy ul. Płk. Dąbka, którzy byli zapewniani o rozpoczęciu budowy ulicy nawet w formie pisemnej, w drukowanym programie wyborczym i w projekcie budżetu autorstwa Elżbiety Rogala-Kończak.

Podobnych przykładów jest wiele. Nie pamiętam przypadku, aby dane przez burmistrz Elżbietę słowo zostało dotrzymane. Ostatnią próbę podjąłem przed dwoma laty, kiedy na posiedzeniu komisji umówiłem się z naszym wysokim urzędnikiem Elżbietą Rogala-Kończak, że jeśli ja - Kazimierz Klawiter - -sfinansuję dokumentację modernizacji mini boiska do koszykówki przy ul. Towarowej, to Ona jako burmistrz znajdzie środki finansowe na wykonastwo. Przygotowałem dokumentację zaakceptowaną przez ponad 100 młodych osób i oczywiście nic - „wilk daje słowo, wilk cofa słowo”.
Mój wysiłek poszedł do kosza, ale to jest niestety standard w działaniach burmistrz Elżbiety Rogala-Kończak.
Spróbujmy np. przyjrzeć się programowi wyborczemu Elżbiety Rogala-Kończak, który jest swoistym kontraktem z wyborcami. Proszę przyjrzeć się zakreślonym przyrzeczeniom (poniżej skan dokumentu) i zastanowić się co zostało wykonane.

Kazimierz Klawiter

Elżbieta I  Wiarołomna

Podobne wpisy