Pani starosta i rumianie we władzach powiatu

Pani starosta i rumianie we władzach powiatu

Radni powiatu wejherowskiego, wybrani w listopadowych wyborach samorządowych wybrali Zarząd Powiatu na lata 2014-2018. Wybrano także skład merytorycznych komisji Rady Powiatu Wejherowskiego oraz przewodniczących komisji. Ważne funkcje objęli radni z Rumi.
Koalicję rządzącą w powiecie tworzą przedstawiciele lokalnego ugrupowania „Wspólny Powiat” oraz partii Prawo i Sprawiedliwość. Do współpracy z koalicją przystąpili niektórzy radni Platformy Obywatelskiej.

Nowym starostą powiatu wejherowskiego została wybrana Gabriela Lisius z Wejherowa, reprezentująca „Wspólny Powiat”. W Zarządzie Powiatu znalazł się reprezentant Rumi, Witold Reclaf z PiS, który został wybrany na wicestarostę. W. Reclaf będzie się zajmował sprawami gospodarki i nieruchomości, geodezji, architektury i budownictwa oraz środowiska. Dwie radne z Rumi objęły funkcje przewodniczących komisji. Łucja Słowikowska (PiS) została przewodniczącą Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej, a Anna Jamróz (Wspólny Powiat) - przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu.
Wszyscy wymienieni radni z Rumi mają doświadczenia w pracy w samorządzie.
Rada Powiatu Wejherowskiego rozpoczęła kadencję pracowicie. We wtorek 22 grudnia zaplanowano sesję, na której zostanie uchwalony budżet powiatu na 2015 rok.

Przypomnijmy, że w Radzie Powiatu Wejherowskiego mamy siedmioro radnych z Rumi: Anna Jamróz (WP), Łucja Słowikowska i Witold Reclaf (PiS), Jolanta Król, Ewa Pasieczna, Ludwik Bach i Leszek Winczewski - wszyscy  czworo z PO.

Pani starosta i rumianie we władzach powiatu